KONTAKT VOLAT OBJEDNAT
Možná jste již slyšeli o botulo. preparátech jako efektivním řešení vyhlazení vrásek. Tato metoda je oblíbená nejen kvůli své účinnosti, ale také pro minimální vedlejší účinky a okamžitě viditelné výsledky. Jak ošetření probíhá a jaké typy vrásek lze injekčními výplněmi vyřešit?

Botulo. preparáty představují moderní způsob, jak odstranit mimické vrásky kolem očí, vrásky na čele a hluboké vrásky mezi obočím.

Jejich účinek spočívá v dočasném uvolnění svalů. Díky tomu lze vyhladit mimické vrásky způsobené častým pohybem svalů během mimiky.

Vrásky nejsou jen projevem stárnutí

Vrásky vznikají jako důsledek různých faktorů. S věkem kůže ztrácí svoji elasticitu a schopnost zůstat napnutá. Ale za tvorbou vrásek nestojí jen úbytek kolagenu a elastinu, dvou proteinů, které udržují naši kůži v kondici. Existují totiž dva typy vrásek.

 1. DYNAMICKÉ VRÁSKY

  Někdy se jim také říká mimické vrásky. Jsou výsledkem opakovaných pohybů svalů obličeje, jako je mračení, smích nebo zvedání obočí. Jsou nejvíce patrné při výrazu tváře a mohou časem zanechat trvalou stopu.

 2. STATICKÉ VRÁSKY

  Tyto vrásky jsou viditelné i bez pohybu obličeje a jsou často hlubší než dynamické vrásky. Vznikají jako důsledek dlouhodobého působení gravitace, ztráty objemu a degradace kožních struktur.

Faktory ovlivňující vznik vrásek:

 • kouření
 • špatná životospráva
 • stres
 • nedostatek vitamínů
 • špatný pitný režim
 • příliš časté vystavování pleti UV záření
 • špatná poloha při spánku

TYPY VRÁSEK a možnost použití botulo. preparátů:

 • Vrásky na čele: Funguje u všech typů horizontálních vrásek.
 • Hluboká vráska mezi obočím (glabella): Lze jej využít u vyhlazení hluboké vrásky mezi obočím, které se říká odborně glabella.
 • Vrásky kolem očí: Botulo. preparáty se aplikují i na vějířky kolem vnějších koutků oka.
 • Pokleslé koutky: Botulo. přípravky lze zvednou povislé ústní koutky.
 • Vrásky kolem úst: Na drobné vrásky kolem úst se využívají injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Botulo. přípravky lze zjemnit vrásky nad rtem.

Co jsou to botulo. preparáty a jak fungují?

Jak je možné, že botulo. preparáty fungují tak účinně při odstranění vrásek? Klíčem je mechanismus jejich působení na nervosvalová spojení. Botulo. blokuje uvolňování acetylcholinu, neurotransmiteru zodpovědného za přenos signálů mezi nervy a svaly. V důsledku toho svaly, které jsou příliš aktivní a způsobují vrásky, přestanou být napjaté a relaxují. Tento proces vede k vyhlazení vrásek na povrchu pokožky. Efekt se dostaví během několika dnů a může trvat až šest měsíců.

Odstranění vrásek na čele

Odstranění vrásek na čele pomocí botulo. preparátů je účinná metoda k zachování mladistvého vzhledu. Vrásky na čele vznikají častým pohybem čelních svalů a mohou vést k předčasnému stárnutí. Aplikací botulo. preparátů do cílených bodů na čele je možné dosáhnout dočasného uvolnění svalů, což vede k vyhlazení existujících vrásek a zpomalení tvorby nových. Efekt ošetření trvá od 3 do 6 měsíců a je obnovitelný.

Vyhlazení hluboké vrásky mezi obočím (glabelly)

Vrásky mezi obočím jsou způsobeny aktivním pohybem svalů corrugator supercilii, který vede k hlubokým rýhám.

Aplikace botulo. preparátu přímo do této oblasti umožňuje svalům relaxovat a vyhladit vrásky, což poskytuje rychlou vizuální změnu a může přispět také k úlevě od napětí nebo bolesti hlavy. Výsledky jsou dočasné, ale často mají významný pozitivní dopad na sebevědomí našich klientů.

Redukce vrásek kolem očí

Vrásky kolem očí jsou často prvním znakem stárnutí. Tyto vrásky, známé také jako 'vrásky smíchu’ nebo ‘vějířky’, vznikají z opakovaného smějícího se výrazu. Odstranění těchto vrásek může velmi pomoci k mladistvějšímu vzhledu. Aplikace botulo. preparátu je účinný způsob, jak tyto vrásky redukovat, protože botulo. preparát dočasně sníží aktivitu svalů okolo očí.

Konzultace před ošetřením

Před zahájením léčby vrásek botuloto. přípravky je klíčové důkladné poradenství a estetické posouzení. Je důležité, aby s námi klient sdílel své představy. My následně zkoumáme možnosti a společně diskutujeme o očekávaných výsledcích.

Kromě toho projdeme zdravotní historii a možné kontraindikace. Poskytnuté informace pokrývají vše od vedlejších účinků po celkovou kalkulaci.

Před zákrokem důrazně nedoporučujeme pití alkoholických a kofeinových nápojů. Dále spolu probereme léky a doplňky stravy, které je vhodné před aplikací vynechat. Žádné léky nevysazujte bez domluvy s námi.

Před aplikací

Během aplikace botulo přípravků je důležitá přesnost. Používáme velmi tenkou jehlu, kterou se látka aplikuje do místa způsobujícího vrásku. Jedná se o rychlý proces, který je téměř bezbolestný. Můžete pociťovat mírný tlak v ošetřované oblasti. Naším hlavním cílem je dosažení přirozeného vzhledu.

Počet a rozložení injekcí je plánováno na základě konzultace. Důležité je, aby byly injekce umístěny strategicky s co největším účinkem. To zajistí minimalizaci nežádoucích efektů.

Po aplikaci botulo. přípravků: Co (ne)dělat?

 • Vyvarujte se náročnější fyzické aktivitě po dobu 24 hodin.
 • Během jednoho týdne vynechte saunu, solárium a horké koupele.
 • Nedoporučujeme masáže nebo tlak na ošetřené oblasti, aby se předešlo šíření výplní.
 • Po zákroku zůstaňte vzhůru několik hodin a určitě si nelehejte do vodorovné polohy . V žádném případě se nesmíte předklánět. Jen tak je možné vyvarovat se rozlití výplní z místa aplikace dál.
 • Po zákroku se někdy kolem vpichů můžou objevit drobné modřinky, které rychle samy zmizí.
 • V případě bolesti jsou doporučená běžná analgetika.
 • Důležité je také pečlivě sledovat pokyny svého lékaře a případné otázky či obavy diskutovat.
 • Nedoporučujeme cestovat letadlem po dobu jednoho týdne.

Možné komplikace a jak je řešit
Ačkoliv je výskyt komplikací po aplikaci vzácný, je důležité být informován o potenciálních rizicích. Typické vedlejší účinky jako modřiny, otoky nebo mírná bolest jsou obvykle krátkodobé.

Pokud zaznamenáte některé z těchto problémů, ihned kontaktujte svého lékaře:

 • pokles očního víčka
 • asymetrie obličeje
 • slabost okolních svalů

Je nezbytné, abyste před zákrokem řekli lékaři o všech vašich zdravotních problémech a alergiích. Šanci na úspěšné a bezproblémové vyhlazení vrásek zvyšuje také důsledné dodržování doporučení o chování po aplikaci botulo. přípravků.

Vyhlazení mimických vrásek: Kdy se objeví první efekt?

Účinky botulo. přípravků jsou viditelné během několika dnů. Nejlepší výsledky jsou vidět po dvou týdnech. Tyto účinky trvají od 3 do 6 měsíců.

Pro udržení výsledků je dobré zákrok opakovat. Botulo. přípravek funguje skvěle na dynamické vrásky. Statické vrásky nemusí být odstraněny úplně. Nezapomínejte ale, že výsledky se mohou u každého z vás lišit.

Odstranění vrásek: Cena

Výsledná cena ošetření závisí na množství použitého materiálu (počtu jednotek výplně) a počtu ošetřovaných míst. Konečnou kalkulaci vám sdělíme vždy na konzultaci před samotnou aplikací. Cena jedné ošetřované oblasti začíná na 3.000 Kč

 


Reference:
1. aao.org. What is bt. facial wrinkles. Kierstan Boyd, Kendra Denise DeAngelis, MD Dostupné na: https://www.aao.org/eye-health/treatments/what-is-bt.-facial-wrinkles  [4/2023]
2. aafp.org. Botu. Toxin Injection for Facial Wrinkles. Rebecca Small, MD. https://www.aafp.org/pubs/afp/issues/2014/0801/p168.html  [2014]
3. nhs.uk. Botu. toxin injekctions, such as Bt. Dostupné na: https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/non-surgical-cosmetic-procedures/bt.-injections/  [7/2019]

 


Nejčastější dotazy (FAQ)

Jak se zbavit vrásek na čele?

Kromě hydratace je důležitý včasný zásah. Okamžitého vyhlazení vrásek lze dosáhnout aplikací injekčních výplní botulo. preparátů.

Kolik stojí vyhlazení vrásek botulo. preparáty?

Cena za vyhlazení vrásek pomoci botulo. preparátů záleží na množství aplikované látky. Ošetření jedné oblasti začíná na 3.000 Kč. Konečnou cenu vám sdělíme na konzultaci před samotným ošetřením.

Jak dlouho trvají účinky botulo. preparátu?

Délka trvání účinku záleží na mnoha faktorech (oblast aplikace, metabolismus, množství přípravku, typ přípravku). Efekt po aplikaci botulo. přípravku trvá 3-6 měsíců. Při pravidelném opakování ošetření se doba účinku prodlužuje.

Co nedělat po aplikaci botulo. preparátu?

Po ošetření místo nijak nemasírujte, netlačte na něj a zůstaňte alespoň 4 hodiny vzpřímeně a bez předklánění. Po dobu minimálně 24 hodin se vyhněte fyzickým aktivitám, alkoholu, sauně, horké koupeli, lékům na ředění krve a cestování letadlem. Více vám sdělíme po ošetření u nás na klinice.

 

CHCETE VĚDĚT VÍCE NEBO SE OBJEDNAT NA KONZULTACI?

Souhlasím s obchodními podmínkami a podmínkami zpracování osobních údajů.

Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.