KONTAKT VOLAT OBJEDNAT
Co vás čeká na žilní klinice? Jaká bude první návštěva? Je potřeba mít doporučení od praktického lékaře? Pojďte si s námi projít základní informace o první konzultaci, co budete potřebovat s sebou a jak společně najdeme vhodnou metodu léčby křečových žil.

Rodinná anamnéza je pro nás důležitá

„Před vlastním vyšetřením pacienti vyplňují dotazník, kde se cíleně ptáme na důležitá onemocnění v rodině a také na výskyt křečových žil (případně jiných příznaků chronického žilního onemocnění) v rodině. Vše se pak probírá s lékařem při vlastní konzultaci,” vysvětluje MUDr. Vlachovský.

Žilní poradna a vyšetření při poruchách srážlivosti krve

„Naše žilní klinika se přímo těmito pacienty nezabývá (to dělají angiologové nebo hematologové), ale i pacienti se zvýšenou srážlivostí krve mohou – po patřičné přípravě – zákrok u nás podstoupit. Právě pro maximální bezpečí našich pacientů je důležité znát rodinnou anamnézu a všechny léky, které berete a onemocnění, s kterými se léčíte,” dodává lékař.

Rady před konzultací

Ke konzultaci se dostavte asi 10 – 15 minut před stanoveným časem do čekárny ve 2. patře budovy Viviena na Vídeňské 6 v Centru žilní chirurgie VASCUMED v Brně. Snažíme se o maximální přesnost, nicméně někdy můžeme nabrat menší zpoždění, většinou způsobené prodloužením předchozí konzultace či pozdním příchodem některých z klientů před vámi.

Vstupní konzultace cévní ambulance

Pokud jste objednáni na vstupní konzultaci, tak ta trvá přibližně 30 min, a během ní provádíme nejen kompletní fyzikální vyšetření a odběr anamnézy, ale i podrobné duplexní ultrazvukové vyšetření problematické končetiny se zaměřením na povrchový i hluboký žilní systém. Na základě toho pak s vámi prodiskutujeme a vysvětlíme možnosti léčby a budete mít možnost se přímo po vyšetření rozhodnout, zda nějaký z navrhovaných výkonů podstoupíte. Konzultace jsou prováděny erudovaným cévním chirurgem specializovaným na žilní chirurgii.

„Podrobněji se zaměříme na chronické žilní onemocnění a křečové žíly, včetně přítomnosti příznaků – například se ptáme na bolesti nohou, otoky, noční křeče a podobně, a na případnou dosavadní léčbu (operace na žílách, nošení kompresních punčoch, braní léků na žíly),” doplňuje MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D.

Aby byla konzultace kompletní, je vhodné a také výhodné, abyste si k ní přinesl/a ultrazvukové duplexní vyšetření žilního systému (ne starší jednoho roku). Pokud máte k vašemu onemocnění již v minulosti provedeno nějaké vyšetření, nebo jste již prodělal/a některý z výkonů na žílách (sklerotizace, klasická operace), pak budeme rádi, pokud si s sebou ke konzultaci donesete dokumentaci těchto zákroků.

Vybavení žilní kliniky

„U nás na klinice využíváme nejnovější ultrazvukové přístroje (duplexní ultrazvukové vyšetření), kterými vyšetříme žilní systém obou dolních končetin. Jde o velmi moderní a přesné zobrazení. Díky tomu můžeme vhodně stanovit stav žilního systému dolních končetin a navrhnout vhodnou léčbu křečových žil,” vysvětluje MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D.

Cévní ambulance: Léčebný postup

Lékař s vámi po důkladné konzultaci probere možnosti léčby, případně indikaci k danému zákroku. Na základě těchto vyšetření vám doporučíme léčebný postup, spočívající vždy v kombinaci konzervativní terapie a různých forem radikální léčby.

Pokud se vzájemně domluvíme na operačním řešení, bude vám objasněn princip zákroku, možná rizika operace a vysvětleny předoperační pokyny i zásady nutné pro pooperační období.

Můžeme Vám nabídnout léčbu veškerých patologických žil, ale není zatím v možnostech současné medicíny zbavit se společně s křečovými žilami choroby samotné, která je na celý život. Právě proto je vhodné do budoucna dodržovat také veškerá preventivní opatření a konzervativní léčebný postup i přesto, že křečové žíly jsou odstraněny.

Doporučení prevence vzniku varixů

„Součástí konzultace jsou doporučení i rady, jak bez speciální léčby možné docílit ústupu obtíží – režimová opatření, žilní gymnastika a dostatek pohybu, doporučení stravy atd.,” upřesňuje MUDr. Vlachovský Ph.D.

Léčba křečových žil na pojišťovnu

Naše zařízení nemá smlouvu se žádnou zdravotní pojišťovnou, z tohoto důvodu je zpoplatněna veškerá činnost dle ceníku (je uveden na našich www stránkách). Při vstupní konzultaci je Vám vedle klinického vyšetření rovnou provedeno i ultrazvukové vyšetření žil. V Česku nejsou žádné miniinvazívní operace křečových žil (např. laser) hrazeny ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Pokud jdete na kontrolu, případně na sklerotizaci, nezapomeňte si s sebou vzít kompresní stehenní punčochy II. kompresní třídy

 


CHCETE VĚDĚT VÍCE NEBO SE OBJEDNAT NA KONZULTACI?

Souhlasím s obchodními podmínkami a podmínkami zpracování osobních údajů.

Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.