KONTAKT VOLAT OBJEDNAT

Léčba endovaskulárním laserem /EVLT- Endovenous Laser Treatment /

Laserová operace křečových žil je moderní ambulantní miniinvazivní metoda vhodná k ošetření i relativně rozsáhlých varixů, která bezpodmínečně vyžaduje kvalitní předoperační duplexní sonografické vyšetření.

Postup odstranění varixů laserem

Jedná se o nitrožilní katetrizační postup, při kterém je do žíly pod ultrazvukovou kontrolou zavedeno malým vpichem nebo řezem laserové vlákno. Poté se spustí laserový generátor, za pomalého vytahování laserového vlákna se žíla „zataví“ a časem z ní vznikne vazivový pruh. Zbylé boční křečové žilky se pak mohou odstranit buď operačně při stejném výkonu (flebektomií nebo sklerotizací) a nebo ponechat k postupnému pomalému zmenšování až vymizení.


laserové odstranění křečových žil - postup

Před zákrokem

Náš lékař při konzultaci s Vámi prodiskutuje výhody a nevýhody této metody a na základě duplexního ultrazvuku Vám doporučí nejvhodnější postup. Operaci provádíme striktně ambulantně a pacienti ihned odcházejí domů, k operaci vyžadujeme předoperační vyšetření.

Jste vhodným kandidátem pro laserové odstranění varixů?

Jestliže ultrazvukové vyšetření prokázalo, že typ postižení Vašich křečových žil je možno řešit touto cestou, pak patrně budete vhodným kandidátem pro tento zákrok. Váš věk není rozhodující, indikace závisí především na Vašem zdravotním stavu a přidružených chorobách.

Anestezie

Výkon provádíme v místním znecitlivění, kdy je lokálně působící anestetikum aplikováno podél ošetřované žíly a do kůže nad ni. Jedná se o velmi šetrný postup oproti klasické celkové anestezii.

Po zákroku

Bezprostředně po zákroku je možno odejít v doprovodu druhé osoby domů, v den výkonu není vhodné řídit motorové vozidlo. Pokud se jednalo o rozsáhlejší zákrok, je možné, že budete muset setrvat v naší ambulanci o 1 – 2 hodiny déle.

Jak dlouho přetrvá výsledek?

Laserová metoda je vysoce účinným postupem, nicméně recidivu nelze nikdy zcela vyloučit. Závisí především na kvalitě cévní stěny, která je určena geneticky. Z hlediska krátkodobých i střednědobých výsledků je metoda zcela srovnatelná s tradičními operačními postupy.

  průběh laserového ošetření žil

 


CHCETE VĚDĚT VÍCE NEBO SE OBJEDNAT NA KONZULTACI?

Souhlasím s obchodními podmínkami a podmínkami zpracování osobních údajů.

Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.