„Ošetření je vhodné pro pacientky a pacienty s metličkovými žilkami (tzv. pavoučky) červené i modré barvy, které jsou těsně pod kůží. Ošetřitelné jsou nejen žilky na dolních končetinách, ale také na krku a obličeji. Tímto laserem lze odstraňovat i nežádoucí ochlupení,“ upřesňuje žilní chirurg (flebolog) MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D.
Někdy je vhodné kombinovat více typů ošetření (cévní laser a sklerotizaci), některým pacientům „sedí“ lépe ošetření pomocí laseru, jiným naopak sklerotizace.
Jaké jsou hlavní výhody ošetření pomocí cévního laseru? „Rychlost, integrované chlazení během ošetření (my navíc chladíme kůži i externím přístrojem), kompletní ošetření veškerých žilek a žil na jednom pracovišti,“ vysvětluje MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D.
Odstranění metliček je v estetické medicíně už zcela běžné, ale díky moderním laserům a specifickým vlnovým délkám se lze v některých případech zbavit metličkových žilek definitivně. Výhodou ošetření je, že není třeba nosit kompresní punčochy a klient se velmi brzy vrací ke svému běžnému režimu.
Zákrok je neinvazivní a ošetřovaný klient cítí jen drobné pálení. A jak celé ošetření cévním laserem Light C EVO (vlnové délky 1064 nm a 532 nm) probíhá? Pomocí speciální laserové hlavice se zaměří paprsek na žilku, následně se pokožka velmi silně chladí a aplikuje se laserový výboj. Účinné chlazení kůže je při práci s laserem nezbytné. Chrání se tak pokožka a zlepší komfort pro klienta při ošetření.
Metličkové žilky patří hlavně k estetickým problémům. Lze je odstranit jednou provždy? „Nelze, je to celoživotní chronické onemocnění, většina pacientek dochází na pravidelné kontroly cca 1x ročně, při kterých lze doplnit i laserové nebo sklerotizační ošetření – a dolní končetiny se tak udržují v lepší kondici,“ dodává MUDr. Vlachovský, Ph.D.
Cena odstranění žilek cévním laserem Light C EVO je od 3.000 Kč, dle velikosti ošetřené partie. Rozsah výkonu je vždy upřesněn s lékařem při konzultaci.